Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Haradinaj i bën thirrje BE-së për liberalizim të vizave

haradinajKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i bëri thirrje sot institucioneve të Bashkimit Evropian që të përshpejtojnë procesin e stabilizim- asociimit, si dhe të bëjnë heqje e vizave për qytetarët kosovarë.
Gjatë seancës plenare në Kuvendin e Kosovës, Haradinaj tha se “i bëj thirrje BE-së që të përshpejtojë procesin e stabilizim asociimit me Kosovën. I bëj thirrje që të përshpejtohet liberalizimi i vizave dhe të mos ndëshkohen dy milionë qytetarë. Le të ndëshkohen përgjegjësit e krimit, të korrupsionit e të mos ndëshkohen dy milionë qytetarë”, tha Haradinaj.
Kryetari i AAK-së, u shpreh se nuk duhet që faji të hidhet tek opozita dhe bëri thirrje që të mos ikin nga përgjegjësia”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet