Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia pas zgjedhjeve, Syriza firmos koalicionin me grekët e pavarur

tsipras1-622x356Në më pak se një orë bisedime mes Panos Kommenos, lideri i “Grekëve të pavarur” doli nga selia e Syrizës dhe para gazetarëve deklaroi se tashmë Greqia ka një qeveri.

Dua të them vetëm se që nga ky moment kemi një qeveri .

Partia e Grekëve të Pavarur do të japë votëbesimin për kryeministrin Aleksis Tsipras. Kryeministri i ri do të shkojë fillimisht te presidenti dhe kabineti do të shpallet shumë shpejt. Synimi i të gjithë grekëve është që të nisim një ditë të re, ku të jemi sovranë!”, u shpreh Panos Kommenos.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet