Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

François Hollande fton Alexis Tsipras të shkojë menjëherë në Paris

Hollande1Presidenti francez, François Hollande e ftoi sot kryeministrin e ri grek, Alexis Tsipras “të vizitojë menjëherë Parisin”, gjatë një bisede telefonike, bëri të ditur presidenca franceze në një komunikat.

“Franca do të jetë pranë Greqisë në këtë periudhë të rëndësishme për të ardhmen e saj që ajo t’rikthehet stabilitetit dhe rritjes ekonomike”, bëri të ditur kryetari i Shtetit, i cituar nga Elizeja, një ditë pas fitores së bujshme të partisë së majtë radikale Syriza

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet