Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Deputetja shqiptare zgjidhet zv.presidente e Asamblesë së Këshillit të Europës

vali leskajDeputetetja e Partisë Socialiste, njëherësh kryetare e delegacionit për Shqipërinë në Këshillin e Europës, Vali Leskaj është zgjedhur në Strasburg, zëvendespresidente e Asamblese Kombetare të Këshillit të Europës.

Shqiperia eshte nje vend nen monitorimin e Keshillit te Europes, dhe perzgjedhja e zonjes Leskaj ne kete pozicion i jep mundesi vendit tonë per nje advokaci me pozitive, edhe pse vendi yne eshte i nenperfaqesuar ne institucionet nderkombetare.
Keshilli i Europes, perbehet nga 642 deputetet te cilet vine nga 46 vende te Europes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet