Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

De Biasi mesazh kombëtares para ndeshjes me Armeninë

debiasi2014Trajneri italian Gianni De Biasi, ka thënë se ndeshja kundër Armenisë është shumë e rëndësishme për kombëtaren shqiptare. Me këtë rast italiani iu ka bërë thirrje futbollistëve kuqezi që të qëndrojnë me kembe ne toke.

“Na pret një takim mjaft i vështirë kundër Armenisë. Do të jetë një udhëkryq i rëndësishëm për të ardhmen e kombëtares sonë. Duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë dhe të përpiqemi të përmirësohemi në mënyrë graduale”, ka thënë De Biasi.
Shqipëria luanë më 29 mars kundër Armenisë për eliminatoret e Francë 2016. Shqipëria ka gjasa që të kualifikohet për herë të parë në histori në një kampionat evropian.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet