Akuzat për trukime në Superligë, komisioni i Etikës në FSHF mblidhet të marten

Kliko per me shume info

fshf-serbiaDyshimet dhe akuzat për trukim të ndeshjeve në Superligë do të shqyrtohen të martën nga Komisioni i Etikës në Federatën Shqiptare të Futbollit.
Ky komision ka marrë në shqyrtim pamjet filmike në ndeshjeve Flamurtari-Teuta dhe Laçi-Partizani.
Këto dy sfida u shoqëruan me shumë protesta nga tifozët, që kanë para episode të dyshimta në fushën e lojës.
Drejtues të Federetës Shqiptare të Futbollit thanë për ABC Neës se Komisioni i Etikës u thirr me urgjencë, por mbledhja u shty për të martën, pasi njëri prej anëtarëve të këtij komisioni ndodhet jashtë shtetit për arsye personale

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here