Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Abu Dhabi Motors prezanton super-BMW-në M235i Coupe

bmw-coupeNderkohe qe pritet M2 Coupe, BMW Abu Dhabi Motors ka prezantuar pamjen e M235i Coupe me elementë nga katalogu M Performance.

Makina në foto është me ngjyrë të zezë metalike, me shumë pjesë nga fibrat karbonikë (spojleri i parë dhe i pasmë, pragjet, difuzori i pasmë, shtëpia e retrovizorit), me theksime të kuqe, me rrota zi – kuq, me pragjet me preformansë M me mbishkrimin M, me pedale sportive, me ulëse të kuqe lëkure.

Për lëvizje është “i ngarkuar” motori gjashtë cilindrash 3,0 litërsh TwinPower Turbo me 326KS kuaj fuqi (në kombinim me ndërruesin e tetëshkallësh të shpejtësisë), me arritje shpejtësie nga 0 -100 km/h për 4,8 sekonda dhe me shpejtësinë maksimale të kufizuar në 250 km/h.Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet