Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqiptarja 17-vjecare zhduket pa gjurmë pasi mbërriti në Britani

julinda-kuca15Një vajzë nga Shqipëria po kërkohet nga Policia në Sussexin perëndimor pasi është zhdukur nga data 8 janar 2015.
Vajza 17-vjeçare shqiptare quhet Junilda Koca. Sipas policisë, ajo nuk është parë që kur u largua nga adresa në të cilën ishte regjistruar për qëndrim.
Vajza 17-vjeçare ka flokë bjonde, sy kafe dhe ngjyrën e bardhë të lëkurës. Ajo për herë të fundit është parë e veshur me xhinse blu të errëta, çizme ngjyrë kafe dhe një pallto të errët.

Në duar mbante dy çanta të zakonshme apo çanta udhëtimi, një prej të cilave është e stilit “Luis Vuitton”. Vajza kishte mbërritur ga Shqipëria në Gatvvixk e pashoqëruar më 6 janar.
Policia dhe autoritetet e kanë shoqëruar dhe e kishin dorëzuar tek autoritetet e shërbimit social.

Shqiptarja nuk di të flasë mirë anglisht dhe nuk ka kontakte me njerëz të tjerë në këtë vend. Policia në bashkëpunim me autoritetin e emigracionit kanë thënë se po punojnë për të gjetur gjyrmë të sajat pasi ajo është shpallur person i humbur.

Mark Green nga qendra për emigracion në Britani ka bërë thirrje për të gjithë ata persona që kanë ndonjë informatë se ku mund të jetë ajo, të kontaktojnë policinë përmes [email protected] apo të telefonojnë në numrin 101.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet