Qeveria e Kosovës: Do e bisedojmë me Jabllanovic shkarkimin e tij

Kliko per me shume info

qePër shkarkimin e ministrit për Komunitet dhe Kthim, Aleksander Jabllanoviq, Qeveria do e bisedoj këtë çështje me të. Të paktën kështu ka thënë zëdhënësi i Qeverisë, Arban Abrashi. Në një intervistë për RTK-në, Abrashi ka thënë se dënojnë dhunën e djeshme, ku pati dëme, sulme ndaj Policisë dhe të lënduar. Gjithashtu, tha se Qeveria e Kosovës kërkon nga organet e rendit që të marrin masat e duhura për sulmin që iu bë edhe Ambasadës së Malit të Zi në Prishtinë, që ndodhet në rrugën ku të shtunën gjatë protestës pati dhunë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here