Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ja si u përgjak ndeshja Juventus – Kievo

juventus-kievoMbrojtësi i Kievos, Nikolas Frey, ka pësuar një dëmtim të rëndë gjatë takimit të sotëm me Juventusin në “Juventus Arena” në Torino.

Lojtari francez u dëmtua gjatë një përplasje në ajër me bashkëkombësin e tij, Patris Evran.
Sa i përket fatit të ndeshjes në javën e 20-të të Serisë A ai u fitua 2-0 nga Juventusi, me gola të shënuar nga Pol Pogba dhe Stefan Lishtajner.

Pas kësaj ndeshje, Juventusi shkëputet me 8 pikë nga Roma, e cila sonte në mbrëmje (20:45) luan në transfertë me Fiorentinën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet