Humbi kontrollin në fushë, ja si kërkon ndjesë Ronaldo

Sport

ronaldo-grushtLojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo në ndeshjen të cilën Real Madridi e fitoi të shtunën ndaj Cordobas, me rezultat 1-2, është ndëshkuar më kartonë të kuq.

Futbollisti portugez pak minuta pa përfunduar ndeshja e ka goditur lojtarin kundërshtar, që rezultati më përjashtimin e tij nga loja.

Megjithatë, ai është penduar për këtë gjest dhe ka kërkuar falje.

“Kërkoj falje nga të gjithë ju, veçanërisht nga Edimar për veprimin tim”, ka thënë Ronaldo.

ME TE LEXUARAT