Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjashtë viktima nga orteku malor në Francë

alpe-franceGjashtë skiatorë amatorë të një klubi francez, të raportuar si të zhdukur dje në masivin malor të Queyras, në Alpe, u gjendën të vdekur, viktima të një orteku, njoftuan sot shërbime të ekipeve të shpëtimit.

”Gjashtë peronat, katër burra dhe dy gra të moshës 50-70 vjeç, të nisur të shtunën për ski, mbetën viktima të një orteku”, tha prefektura e Grenoblës.

”Tre trupa u gjendën përgjatë natës, ndërkohë që tre të tjerët u gjendën sot në mëngjes”, tha prefekti Pierre Besnard.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet