Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gazetarja e Sunday Times: Vritet në luftë në Siri Lavdrim Muhaxheri

lavdrim-muhaxheriNjë ndër pjesëtarët më të njohur kosovarë në luftën e Sirisë dhe Irakut, Lavdrim Muhaxheri, raportohet se është vrarë sot në luftimet në qytetin sirian Kobani, në afërsi të kufirit me Turqinë.

Për vrasjen e Muhaxherit ka shkruar në Twitter një gazetare e Sunday Times, Hala Jaber, e cila raporton për luftën në Siri dhe Irak.

Lavdrim Muhaxheri është bërë i famshëm në Kosovë për aktet e tij të djegies së pasaportës së Kosovës gjatë qëndrimit në frontin sirian kras ISIS-it si dhe me fotografitë rrëqethëse me kokën e prerë të një të riu sirian.

Edhe me heret ka pasur raportime per vrasjen apo plagosjen e tij, te cilat kane mbetur te pakonfirmuara.

muhaxheri

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. tony says

    pushka top kush e vrau faren e keqe

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet