Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Audi” trondit tregun e makinave sportive me modelin R8


Gjigandi gjerman i makinave Audi ka hedhur në treg një supermakinë, modelin R8, një seri e dedikuar për  vitin 2015.
Makina është cilësuar një rock star, krejtësisht sportive dhe e rehatshme. Pamja e saj tërheqëse dhe tingujt e saj të rreptë Audi R8 janë disa nga vecoritë.

Të gjitha makinat për vitin 2015 do të kenë disa përmirësime në brendi, karakteristika kryesisht të vogla por me një projektim të dukshëm në modelin e ri Audi R8.
R8 do të jetë në dy variante motorësh njëri do të ketë një motor 4.2 litër V8 me 420 kuaj fuqi, ndërsa modeli Audi R8 V10 5.2 litër i cili ka 525 kuaj fuqi.
Çmimi për një Audi R8 2-Dyer Coupe Manual quattro V10, fillon nga 143.127 dollarë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet