Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vetëvendosja përgatitet për protestë, mobilizohet edhe policia

vetevendosjaAktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë nisur përgatitjet për protestën e sotme. Ata tashmë kanë nisur të bartin pllakatat dhe të dërgojnë mjetet teknike për të mbajtur fjalime në sheshin e kryeqytetit.

Derisa aktivistët e Vetëvendosjes po bëjnë përgatitjet për protestë, Policia e Kosovës po i monitoron ata në çdo hap.

Një patrullë e policisë aktualisht ndodhet përballë Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë, prej ku do të nisen protestuesit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet