Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Prishtinë, protesta kundër Jabllanovicit, në mbrojtje të Trepcës

rama-trepcaNë Prishtinë do të protestohet sot kundër Jabllanovicit dhe në mbrojtje të Trepçës. Protesta është organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje, ndërsa thirrjes për pjesëmarrje i janë bashkuar edhe subjekte e organizata të tjera.

Protesta synon të bëjë thirrje për shkarkimin e ministrit për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq, i cili i ka quajtur “egërsira” nënat protestuese në Gjakovë.

Jabllanovic ka kërkuar falje për komentet. Përmes protestës po ashtu pritet të kërkohet shpallja e kombinatit Trepça ndërmarrje publike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet