Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Presidenti amerikan Obama do vizitojë Indinë

obama-sulmiAutoritetet në Nju Delhi janë duke u përgatitur për vizitën treditëshe të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, e cila nis nesër.

Para udhëtimit, Obama i ka bërë thirrje Pakistanit, i cili është fqinj dhe rival i Indisë, që të bëjë më shumë për të shkatërruar strehat terroriste dhe për të sjellë para drejtësisë përgjegjësit e sulmeve terroriste në Mumbai më 2008.

Edhe pse marrëdhëniet midis Indisë dhe Shteteve të Bashkuara kanë qenë të tendosura në vitet e fundit, Shtëpia e Bardhë ka shfaqur shpresën për përmirësimin e lidhjeve ekonomike dhe të mbrojtjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet