Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përtypja e cimcakizit për dhjetë minuta, largon 100 milionë baktere

cimcakiziUniversitetit të Groningenit në Holandë ka dalë në përfundimin se çamçakëzi mund të largojë 100 milionë baktere nga goja në vetëm 10 minuta përtypje.

Studimi i publikuar në gazetën ‘Plos One’ tregon se çamçakëzi është shumë efektiv sidomos në 30 sekondat e para sepse më pas e humb aftësinë për të thithur bakteret.

Por, studiuesit holandezë kanë saktësuar se vetëm çamçakëzi pa sheqer pastron gojën nga bakteret, pasi ai me sheqer i ushqen ato.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet