Milani në krizë, fiton Lazio, kap vendin e tretë

Aktualitet

lazio-milanSkuadra e Lazios është rikthyer te vendi i tretë ne Serine A, duke arritur një fitore me përmbysje ndaj Milanit. Ekipi kryeqytetas ka mundur 3 – 1 Milan që e mbylli pjesën e parë në avantazh me golin Menez.

Vendasit janë treguar më kërkues ne pjesen e dyte, duke realizuar 2 gola në pak minuta. Ka qene fillmisht Parolo e më pas Klose kanë shënuar golat që sollën përmbysjen.

Parolo që ka shënuar golin e sigurisë. Milan është në krizë pasi në 5 ndeshjet e fundit ka marrë vetëm 2 pikë duke zbritur në renditje.

Ky fakt dukej edhe në nervozimin e Mexes, i cili është ndëshkuar me karton të kuq. Të dielën është radha e Juventus dhe Roma për të luajtur.