Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Luftë mes Twitter-it dhe Instagram-it

twiterTwitter i ka urdhëruar përdoruesit e vet të pushojnë së postuari linçet nga Instagrami.

Që nga viti 2012, Instagrami ka hequr mundësinë që fotografitë e Instagramit të shfaqen brenda në Twitter. Që atëherë, fotografitë të cilat janë postuar përmes Facebook-ut, shfaqen si linçe, të cilat duhet të hapen veçmas në shfletues (browser), raporton “The Independent”.

Twitter, përdoruesve të vet, i ka porositur që fotografitë t’i postojnë direkt nga llogaritë e tyre të Twitter-it.

Mesazhi është paraqitur si një përpjekje për të edukuar përdoruesit, që në mënyrën më të mirë të përdorin llogarinë e tyre në Twitter dhe për të rritur ndërveprimin nëpër postime.

Instagrami, prej se është blerë nga Facebook në vitin 2012, ka përfituar nga Twitter dhe i mori atij një numër të madh përdoruesish.

Twitter gjithashtu ofron filtra dhe forma të tjera për editimin e fotografive, sikurse Instagram, por mundësitë janë më të kufizuara, ndërsa shumica e përdoruesve ende zgjedhin Instagramin

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet