Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kurti: Mustafa të shkarkojë Jabllanoviçin ose të japë dorëheqjen

albin-kurti14Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se një Qeveri që nuk i ka punët mirë më minatorët dh studentët nuk e ka jetën e gjatë. Ai ka kërkuar nga kryeministri Mustafa që ta shkarkojë Jabllanoviqin, ose vetë të japë dorëheqje.

“Në qoftë se Isa Mustafa nuk i kërkon dorëheqjen Jabllanoviqit, atëherë ne përkojmë dorëheqjen e Mustafës”, tha Kurti, duke shtuar se “jemi mbledhur ta mbrojmë Trepçën, sepse ajo është e jona e jo e Serbisë’.

“Në Trepçë ka nisur shkatërrimi i Jugosllavisë, aty do të nis bashkimi i Kosovës”, tha ai, duke shtuar se me ligjin që është nxjerr në Kuvend Serbia e fiton Trepçen”.

“Kur populli del nga shtëpia, qeveria duhet të shkojë në shtëpi”, tha Kurti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. 01 says

    Albini eshte bashkpuntore i sherbimit sekret serrb po i thene instutcionet e qeveris se Kosoves me urdhna te beogradit turp.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet