Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Fitorja e Shqipërisë ndaj Portugalisë shpallet më shokuesja nga UEFA

sportFitorja e Shqipërisë kundër Portugalisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2016 është përzgjedhur nga UEFA si njëra nga pesë ndeshjet më të shokuese të vitit që lamë pas.

Kombëtarja kuqezi ishte kryetitull i gazetave sportive kur në muajin shtator mposhti portugezët me rezultat 1 me 0 me golin e sulmuesit Bekim Balaj.

Në top-pesëshe hyjnë edhe Sllovakia që mposhti Spanjën me rezultat 2 me 1, Polonia kur mposhti Gjermaninë 2 me 0.

Në pozitën e katërt është pozicionuar Islanda me fitoren ndaj Holandës me rezultat 2 me 0 ndërsa në pozitën e fundit janë Ishujt Faroe me fitoren kundër Greqisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet