Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zhduket prova, Itali, gjykata liron mikun e Aldo Bares

emiljan-burbaNjë gjykatë në Itali ka lënë të lirë për mungesë provash një person të dyshuar si mik i Aldo Bares, kreut të famshëm të Bandës së Lushnjes.
Gjykata e Torinos, la të lirë shtetasin Emiljan Burba, që akuzohej për trafikim droge.
Mungesa e një dokumenti në dosjen e shiptarit ka sjellë edhe lirimin e tij.
Sipas gjyqtarëve italianë, në dosjen e shqiptarit mungon dokumenti i shpalljes në kërkim të shtetasit Burba, dhe për rrjedhojë cdo akt i hetimit ndaj tij ëstë anuluar përfshi edhe dënimin me 22 vjet burg.
Burba është arrestuar nga policia e Riranës në prill të vitit 2006, pasi Italia kërkoi prangosjen e tij.
Në dosjen italiane thuhet se Emiljan Burba njihet si bashkëpunëtor i Aldo Bares në trafikimon ed drogës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet