Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Stoltenberg: Çështja e FSK-së, zhvillim i brendshëm

stoltenbergSekretari i përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg ka vizituar shtabin e përgjithshëm të KFOR-it, ku ka falënderuar trupat e NATO-s të cilët kanë punuar që Kosova sot është stabile dhe e qetë. I pyetur rreth së ardhmes së FSK-së, Stoltenberg tha se KFOR-i do të ndihmoj në zhvillimin e FSK-së, e cila ka një rrugë të gjatë dhe zhvillimi i FSK-së është një çështje e brendshme e Kosovës. Ndërsa rreth terrorizmit, ai tha se kjo është një çështje e përgjithshme dhe se ata janë të përkushtuar që ta luftojnë këtë fenomen.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet