Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqiptari i arrestuar për laboratorin e kokainës, i kërkuar nga Interpoli për trafik në Kanada

bali-meta-ilir-hyseniNjëri nga 9 personat e arrestuar gjatë aksionit që zbuloi laboratorin e kokainës në Xibrakë të Elbasanit, Ilir Hyseni, i njohur ndryshe edhe me emrin Bali Meta, rezulton person në kërkim që më parë nga Interpoli.
Ka qenë Interpol Kanadaja që e ka shpallur në kërkim shqiptarin për mbajtje e trafikim narkotikësh, më saktësisht trafikim kokaine.
Në skedën e interpolit thuhet se shqiptari është 47 vjeç, ndërsa jepen edhe detaje të tjera të karakteristikave të tij fizike.
Ilir Hyseni ishte personi kryesor i denoncuar nga policia gjermane në dosjen e sjellë në Shqipëri për trafikun e kokainës.
Ai rezulton se ka pasur telefonata të shumta me Ermal Hoxhën dhe disa prej personave të tjerë që punonin në laboratorin e kokainës në Elbasan.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet