Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rihanna fiton gjyqin kundër Topshop

RIHANARihanna ka fituar betejën gjyqësore me kompaninë e veshjeve në Britani, Topshop, pasi ata kanë përdorur fotografinë e artistes pa lejen e saj.

Fotografia është bërë gjatë xhirimeve të videoklipit të saj në Irlandën Veriore dhe që nga viti 2013 Rihanna ka gjykuar kompaninë duke mbajtur seancat në Londër, transmeton koha.net.

Por, së fundmi ajo ka fituar, duke u bërë kështu personi i parë që ka fituar këtë lloj gjykimi, pasi në Angli me ligj ky nuk është fare as rast për të cilin mund të mbahen seancat në vend të parë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet