Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Në Francë varroset xhahidasti Coulibaly

coulibayNjëri nga tre xhihadistët të cilët gjatë këtij muaji kryen sulme në Paris dhe në rrethinë, Ahmady Coulibaly, është varrosur afër kryeqytetit francez.

Autoritetet në Mali, prej nga është me origjinë Coulibaly, kanë refuzuar që ai të varroset në vendin e tyre.

Coulibaly, i cili ka vrarë pjesëtaren e policisë franceze dhe katër hebraikëve gjatë sulmeve të bëra më 7 deri më 9 janar, është varrosur në varrezat afër Parisit, njofton AFP.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet