Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

NASA kërkon punonjës: 18 mijë USD për të qëndruar në shtrat 70 ditë

nasa-punetoreeeeAgjencia hapesinore amerikane NASA është aktualisht në kërkim për vullnetarë për të marrë pjesë në studimin e tyre, nga “studimet pushimit.”
Qëllimi i këtij studimi është për të gjetur mënyra për të mbrojtur shëndetin dhe sigurinë e astronautëve gjatë udhëtimit hapësirë.
Sipas agjencisë ‘Disclose.tv’,  NASA do t’ju paguajë 18.000 dollarë për të qëndruar në shtrat për 70 ditë.

Çdo gjë duket shumë tërheqëse! Megjithatë, edhe në qoftë se ju do të paguheni 18,000 dollarë, nuk do mundemi të lexoni të qëndroni në internet, e as të flisni në telefon apo diçka të ngjajshme, dhe do të jetë shumë më e vështirë se sa ju mendoni për të jetuar në atrofi ekstreme për një periudhë të gjatë.
Një rrogë e mirë, një shkak i mirë, çështja e vetme është, do duhet të jeni gati për të ndaluar çdo lëvizje për 70 ditë?.tsot

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet