Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mediat serbe: Hiqet fotoja e Shqipërisë së Madhe nga kryeministria në Tiranë

autoktonMediat serbe kanë njoftuar se fotografia me flamurin e dronit, ku paraqitet harta e trojeve shqiptare, më nuk figuron në sajtin zyrtarë të kryeministrisë shqiptare.

Sipas tyre bëhet fjalë për foton që ishte e vendosur në faqen e internetit të qeverisë së Shqipërisë e që paraqiste foton e bërë publike nga qytetarët në faqen e murit të kryeministrisë, gjatë një aktiviteti për festat e fundvitit.

Mediat kanë cituar burime zyrtare nga Ministria e Jashtme e Serbisë që i kanë thënë të përditshmes serbe Vecernje Novosti, se ambasada serbenë Tiranë ka dorëzuar një notë proteste në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë.

Disa ditë pas kësaj, duket se fotoja është hequr nga faqja e kryeministrisë dhe Facebook-u personal i Edi Ramës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet