Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kjo është fjala erotike më popullore

eroPsikologu Mark Allen Thornton vendosi që të analizojë të dhënata nga rreth 300 mijë histori erotike nga 65 mijë autorë të ndryshëm në mbarë botën, për të zbuluar se cila është fjala më popullore. Në të gjitha historitë, fjala më e përdorur është k… (zhargoni për penis). Sipas tij, nuk ka fjalë më të përdorur se “cock”. Thornton thotë se dy të tretat e historive të analizuara janë shkruar nga meshkuj. Studimi tregon se ka më shumë erotizëm tek fjala penis se vaginë. Konkluzionet nxirrini vetë. Ndërkohë fjalët e tjera më popullore janë: -P… (zhargoni për vaginën); -Vrimë b…; -Padron; Mami; -Gojë; -Gjuhë; -Gjak. kosovarjaco

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet