Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

INUK zbet në Lushnje, 450 objekte në listë për tu shembur

shembje-inukInspektoriati Kombetar i Mbrojtjes se territorit nis aksionin per shembjen e objekteve pa leje ne qytetin e Lushnjes.
Objekt i aksionit janër rreth 450 objekte te cilat jane ndertuar ne zonat publike.

Aksioni i i IKMT u perqendrua prane linjes hekurudhore qe kalon ne periferi te qytetit.
Njoftimi pronareve te ketyre objekteve u be nje muaj me pare, por askush prej tyre nuk mori masat per prishjen e objekteve te cilat kane qene kryesisht lokale dhe biznese tregtare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet