Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Fenomeni i rrallë në Mongoli, tre diej ndricojnë Tokën

Një femomen i mistershëm natyror ka ndodhur në Mongoli.
Qielli papritur u ndricua nga tre diej. Fjala është në fakt për një iluzion që rrallë ndodh dhe që duhet sipas ekspertëve, parhelion.
Kjo ndodh në ato raste kur drita e diellit, reflektohet në grimcat e akullit që ndodhen në ajër në mijëra metra lartësi.
Ajo që duket nga toka është një ndricim që vjen nga tri origjina.
Fenomeni është filmuar nga një banor në qytetin Chifeng në zonën qendrore të Mongolisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet