Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dopingu, dorëhiqet zyrtari i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes

hoxha-peshengritjeSekretari i përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Muharrem Berisha ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas skandalit të dopingut që tronditi këtë sport.
Hoxha ka deklaruar se vendimi që ka marrë ka të bëjë me përgjegjësinë morale, pasi tre prej sportistëve më të mirë Romela Begaj, Hysen Pulaku dhe Daniel Godelli rezultuan pozitiv në përdorimin e dopingut.
Nëse për dy të parët përdorimi i substancavetë ndaluara u konfirmuan edhe nga testet B, për Daniel Godellin ende nuk ka ardhur përgjigja e testit të dytë.
Deri tani nuk ka pasur asnjë masë ndeshkuese apo penalizuese për asnjë zyrtar të federatës pas skandalit që njollosi peshëngritjen shqiptare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet