Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Arabia Saudite, vdes mbreti Abdullah bin Abdulaziz

mbreti arabMbreti i Arabisë Saudite, Abdullah bin Abdulaziz vdiq sot në moshën 91-vjeçare, njoftoi televizioni shtetëror saudit.

Mbreti do të varroset pas faljes së mesditës në Riad.

Abdullah bin Abdulaziz ishte i shtruar në spital prej disa javësh pas një infeksioni në mushkëri.

Televizioni shtetëror saudit shtoi se vëllai i tij, Salman, 79 vjeç, do të jetë mbreti i ri i vendit të pasur me naftë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet