Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

WhatsApp sjell një shërbim të ri, tani për kompiutera

whatsupWhatsApp sapo e ka zgjidhur problemin ka lansuar një shërbim të ri tëquajtur “WhatsApp Web.

Facebooku është pronari i WhatsApp dhe që është në dispozicion për shumë sisteme operative të smartfonëve por, deri më sot nuk keni mundur që ta përjetoni që të bëni bisedë nëpërmjet kompjuterëve dekstop.

WhatsApp sapo e ka zgjidhur problemin ka lansuar një shërbim të ri tëquajtur “WhatsApp Web.”

Për tu futur në WhatsApp klientët vetëm duhet që të hapin shfletuesin Chrome dhe të drejtohen tek “Web.Whatsapp.com” që të fillojnë ta përdorin. Në faqe, do të shihni një QR kod që duhet ta skanoni duke përdorur smartfonët si BlackBerry, Android,Symbian apo Windows Phone.

Ky shërbim ende nuk punon për ata që kanë smartfonë të Apple apo nuk punon për sistem iOS për arsye se “platforma e Apple ka kufizime”. Aq sa jeni të kyqur në rrjet nga smartfoni juaj, sidoqoftë ju do të jeni të gatshëm që të komunikoni edhe nërpmjet shërbimit të ri WhatsAppWeb.

Gjithçka ruhet në smartfonin e juaj direkt, ky shërbim është vetëm një pasqyrë se qfarë po ndodhë në pajisjen tuaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet