Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U arrestua në operacionin “Xibraku”, Ermal Hoxha kërkon lirimin në Apel

ermal-hoxha15I dyshuar si pjesë e një grupi kriminal të trafikantëve të drogës, të ndaluar në operacionin “Xibraku”, Ermal Hoxha kërkon lirimin e tij në Gjykatën e Apelit.

Siç mësohet, Ermal Hoxha përmes dy mbrojtësve të tij ligjorë kërkon ndryshimin e masës së sigurisë nga “Arrest me burg”, në atë të “Detyrimit për t’u paraqitur” dhe për këtë arsye, ata i janë drejtuar Gjykatës së Apelit.

Ermal Hoxha ka refuzuar të pranoje akuzat ndaj tij, duke thënë se ai nuk ka të bëjë me trafikun e dergoës, teksa pranon se ka bërë shoqërimin e dy kolumbianëve, Cesar Avila e Valther Moreno, që u kapën në laboratorin e përpunimit të drogave të forta në Xibrakë të Elbasanit, thjesht e vetëm për interesat e tij ekonomike, pa ndonjë lidhje me trafikun e drogës, sikurse e akuzon Prokuroria për Krime të Rënda.

Hetimi për grupin kriminal nisi më 18 dhjetor 2014, pas një informacioni të ardhur nga autoritetet gjermane dhe pas një muaji hetim u bë edhe goditja, duke dërguar në pranga disa prej të dyshuarve, mes tyre dhe Ermal Hoxha, i cili është dhe nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet