Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nxënësit e përjashtuar sherr me thika pranë shkollës së Ballshit

policia-kukesDy nxenes në shkollën e Ballshit u perplasen me thika brenda ambjentet te shkolles. Si pasojë e përleshjes njeri prej tyre perfundoi ne spital me tri plage ne trup.

Ka qenë një nxenes i shkolles se mesme “Dervish Hekali” ne Ballsh u sulmua me thike pas sherrit me nje bashkemoshatarin e tij.
Sherri banal nisi brenda ambjenteve te shkolles dhe me pas jashte saj. Policia arrestoi 16 vjecarin Rushit Xhemali, kurse i plagosuri u dergua ne spital.

Sipas policise, te dy nxenesit ishin perjashtur me pare nga ky gjimnaz, por ata vazhdonin te qendronin brenda murrit rrethues te shkolles.
Prinderit e djalit te plagosur nuk e pranuan kete gje, duke sqaruar se djali I tyre po transferohej ne nje tjeter shkolle.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet