Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nëntë të vrarë nga shpërthimet në Ukrainë

ukrainee15Seperatistët pro-rusë dhe mediat ruse, raportojnë se së paku pesë njerëz janë vrarë si rezultat i një shpërthimi që ka ngjarë sot në mëngjes në një stacion të transportit publik në Donjeck të Ukrainës, qytet i kontrolluar nga seperatistët pro-rusë.

Agjencia ruse e lajmeve Interfax, e ka cituar njërin nga liderët e vetshpallur të Donjeckut, Eduard Basurin, të ketë thënë se nëntë persona janë vrarë.

Një zyrtar tjetër është cituar të ketë njoftuar për pesë persona të vrarë. Kanali shtetëror rus, Rossia-24, bën me dije se trëmbëdhjetë persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i sotëm.

Shkaku i shpërthimit ende nuk dihet por disa rarporte bëjnë me dije se një predhë e ka goditur një tramvaj apo një autobus.

Më shumë se 4 mijë e 800 persona janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i konfliktit në muajin prill të vitit të kaluar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet