Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ministrat e Jashtëm të Shqipërisë, Italisë e Serbisë takohen të premten në Romë

bushati-dacicDiten e premte, Ministrat e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Italisë dhe Serbisë takohen në Romë per nje bisedime trepalëshe, të organizuara nga ministri italian Paolo Gentiloni. Kreu i diplomacise serbe Ivica Dacic tha, se vendet duhet te punojne per rruge te perbashket drejt integrimit. Duke iu referuar bisedimeve me Shqiperine, ai tha se  se do te diskutohet per tema te pakendshme, qe lidhen kryesisht me stabilitetin e  rajonit. Ky takim zhvillohet në kuader te bashkepunimit te rajonit te Ballkanit dhe është propozuar në korrik të 2014-es nga ish-ministrja Federica Mogherini gjatë vizitës që ajo zhvilloi në Tiranë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet