Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Luis Figo dhe Olivier Bierhoff flasin për Xherdan Shaqirin

shaqiri-inter15Goli i shënuar dhe paraqitja e mirë në fitoren kundër Sampdorias kanë bërë që Xherdan Shaqiri të marrë lëvdata të shumta.
Ish-futbollist i njohur gjerman, Olivier Bierhoff, e ka çuar në qiell futbollistin e Përfaqësueses së Zvicrës. Ish futbollisti i Udineses dhe Milanit mendon se mesfushori kosovar mund të arrijë shumë në klubin zikaltër.
“Për mendimin tim Shaqiri ka bërë mirë që ka shkuar te Interi. Ai është një futbollist me shumë cilësi dhe që di t’i bëjë për vete edhe tifozët”, ka theksuar Bierhoff për portalin zviceran “Blick”.

Lëvdatat për Shaqirin nuk kanë munguar as nga ish-mesfushori i Interit, Luis Figo. “Është një futbollist me shumë kualitete. Mendoj se ai bëri gjënë e duhur duke iu bashkuar një klubi të madh siç është Interi. Shpresoj që të kalojë një pjesë të dytë fantastike të edicionit dhe të jetë në gjendje t’i ndihmojë Interit të arrijë synimet”, u shpreh Figo.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet