Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kritikoi Erdoganin, arrestohet ish-Miss Turqia (Foto)

ERDOGANMediat britanike shkruajnë se ish-Miss Turqia po përballet me gjyqin për shkak se ka postuar një shkrim kritik në llogarinë e saj në rrjetin social “Facebook”, ndaj presidentit Recep Tayyip Erdogan.

Arrestimi i Merve Buyuksarac, 26 vjeçe, sipas “Dailymail”, vjen pas një tjetër goditjeje në vend ndaj mediave kritike, pas atentatit terrorist në Paris.

Pas arrestimit, 26-vjeçarja u tha policëve se ajo kishe postuar një poezi nga revista javore satirike Uykusuz, ndërsa shpjegoi se e fshiu postimin menjëherë pasi miqtë e saj e lajmëruan se mesazhe të tilla mund të çojnë në procedim penal.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet