Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ja pse njerëzit vendosin foto cift si foto profili në Facebook

ciftiiiNjë raport i ri thotë se kur njerëzit vendosin një foto cift në Foto profili nëFacebook, dhe që ka domethënie për të tjerët, mund të jetë një shenjë se ata janë ndier të pasigurt në lidhje marrëdhënien e tyre.
Raporti ‘Mund të më thoni se unë jam në një marrëdhënie” nga shkencëtarët nga Kanada dhe SHBA zbuluan se kur njerëzit janë të shqetësuar për ndjenjat e partnerit të tyre , ata kanë tendencë për ta bërë marrëdhënien më publikisht të dukshme.
Duke vendosur një foto të re në Facebook me partnerin duke treguar dashuri në një plazh është sigurisht një mënyrë për të bërë atë. Ju keni gjithashtu më shumë gjasa për të shkruar për të dashurin tuaj / të dashurën , nëse ju jeni i frikësuar se ka dicka që nuk shkon në marrëdhënie. Hulumtuesit kanë matur ndryshimet e përditshme në ndjenjat e njerëzve, dhe pastaj  numëruan se sa ata kanë postuar për marrëdhëniet e tyre në Facebook . Në një ditë kur njerëzit ndjeheshin më të pasigurt se zakonisht, ata postonin më shumë për marrëdhëniet e tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet