Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Italia dëbon shqiptarin e Kosovës që donte t’i bashkohej ISIS-it

aeroportiItalia dëboi një 22-vjeçar nga Kosova, si të dyshuar për terrorizëm. Resim Kastrati, me pseudonim Obeidullah, u dëbua pasi ministri i Brendshëm Angelino Alfano, nënshkroi dekretin e dëbimit.

Ai jetonte në Cremona dhe sipas raporteve kishte kërcënuar në rrjetet sociale për masakrën e “Charlie Hebdo”, duke thënë se ishte i gatshëm për akte ekstreme për të mbrojtur figurën e Muhamedit.

Kastrati ishte i gatshëm të ndërmerrte një udhëtim për në Siri, për t’u bashkuar me ISIS, raportojnë medie nga shqiptare.

Një shtetas shqiptar është arrestuar si i dyshuar për terrorizëm. 30-vjeçari shqiptar u vu në pranga në aeroportin në Catania, për posedim të dokumenteve të falsifikuara.

Por duket se shtetasi shqiptar ka qenë në vëzhgim prej kohësh të policisë italiane.

Ai ishte denoncuar edhe më 13 janar në Malpensa për të njëjtën arsye, për posedim të dokumenteve të rreme, me të cilat donte të udhëtonte për në Londër.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet