Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

HP prezanton tabletat me sistem Android, 12″

tabletihpHP ka prezantuar një treshe pajisjesh Android, që vjen në tri madhësi të ndryshme.

Qendra e koleksionit është duo Android, Pro Slate 12 dhe Pro Slate 8. Paisja më e madhe Modeli 12,3-inch në të vërtetë ka një rezolucion të ulët në 1600×1200 pixels, duke rezultuar në një rezultat tepër mediokër nga standardet 163ppi te sotme.

Pro Slate 8 ofron një rezolucion shumë më të mirë 324ppi mbi ekranin 7,9-inch të saj 1536×2048 pixel.
Të dy tabletat perdorin Android Kitkat dhe perdorin chipset Snapdragon 800, te shoqëruar nga 2GB RAM. Çfarë është më shumë intrigues ne kete mes është Duet Pen i HP-së, e cila do të jetë një pjesë e paketës. Paisja inovative lejon përdoruesin për të shkruajtur në çdo sipërfaqe, dhe rezultati transferohet automatikisht në tabletë.

Një përvojë më tradicionale me pen është ofruar nga Pro Slate 10 EE. Ajo eshte e paisur me procesor 1.33GHz Intel Atom, 1GB RAM dhe një ekran 10,1-inch 1280×800 pixel.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet