Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Del në rrugët e Abu Dhabi makina luksoze e garave Bently GT3-R

bentleyyMakina e re Bently GT3-R debuton në shtetet arabe në Yas Marina në Abu Dhabi javën e kaluar. Vetëm 300 copë janë bërë nga ky model i Bentley dhe të gjitha janë këto për blerësit të cilët dëshirojnë një makinë sportive.

Rreth 50 njerëz në Lindjen e Mesme e kanë blerë këtë model të Bentley. Modeli i Bentley GT3-R ka një motorrë prej 4.0-litra V8 poshtë mbulesës, prodhon rreth 572 kuajfuqi dhe 700 Nm

rrotullime, është 100 kg më i lehtë sesa modeli Continental GT V8 i zakonshëm dhe ka shpejtësi më të shkurtëra, gjithashtu arrinë shpejtësinë prej 3.6 sekondave, duke bërë që të ketë arritjen e shpejtësisë më të shpejtin ndonjëherë që Bentley ka bërë.

Bentley GT3-R është një veturë e inspiruar nga makinat e garave, dhe është njëra ndër makinat më dinamike të Bentley që ka krijuar ndonjëherë.

Brenda GT3-R ka sedilje sportive, mbështjellur me fibra karboni, me lëkurë Alcantara, dhe sediljet janë të mbuluar me lëkurë Beluga, disa pjesë janë të mbuluara me ngjyrë të gjelbërt.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet