Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dalin imazhe të HTC One (M9), shfaqet kamera e re

htc-himaPajisja e ardhshme nga HTC, do të quhet One HTC (M9) ose më shumë i njohur si HTC Hima, eshte shfaqur në disa foto. Vizualisht është shumë i ngjashem me paraardhësit, pajisja është vetëm e dallueshme nga një kamera tjetër kryesore në anën e pasme.
Çelësi automatik katror është për të strehuar sensorin e ri 20.7MP i cili është vendosur për të zëvendësuar mjaft përpjekje të pasuksesshme HTC-së në risine me kamerat.Koncepti UltraPixel ka marre shumë kritika për performancën e saj  dhe mungesën e regjistrimit te video 4K.

HTC Hima është raportuar se do te kete madhësinë e ekranit të paraardhësit, pra 5 inç dhe 1920×1080 pixels, në kundërshtim me shumicën e smartphoneve te tjere te dale gjatë këtij viti. Snapdragon 810 do të vere ne pune paisjen, e shoqëruar me 3GB RAM.

E gjithë kjo mund të ndryshojë, natyrisht, mbi zbulimin zyrtar, i cili pritet të jete më 1 mars.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet