Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Avokatët e ish punonjësve të BSH kërkojnë pafajësi për klientët e tyre

gjykata-tirane14Avokatet e 10 ish-punonjësve të Bankës së Shqipërisë kërkuan nga gjykata pafajësi.

Në seancën e zhvilluar në Gjykatën e Tiranës, të 10 të pandehurit dhe avokatët e tyre pretenduan se nuk kanë konsumuar akuzën e “shpërdorimit të detyrës” për shkak se nuk kishte një rregullore që tregonte se çfarë pune duhet të bënin.

Të gjithë këta të pandehur, kërkuan nga gjykata të lirohen nga akuza dhe të shpallen të pafajshëm. Gjykata, pasi dëgjoi avokatët dhe të pandehurit u tërhoq për vendim, që pritet të jepet pas 2 jave.
Ndërkohë, prokuroria seancën e kaluar kërkoi dëniin e tyre me burg, ku për 6 të pandehur u kërku dënimi me nga 6 vjet burg dhe 4 të tjerë me nga 5 vjet heqje lirie.
Prokuroria thotë se duke mos respektuar detyrën, të pandehurit kanë lënë hapësire për vjedhjen nga kolegu i tyre Ardian Bitraj të shumës prej 713 mln lekëve.
Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet