Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

33 vjecarja kryen lindje mbi Atlantik

avionNjë 33 vjeçare ka lindur sipër Atlantikut në avionin që fluturonte nga Jordania për në New- York.

Siç transmetojnë mediet amerikane lindjen e kishin ndihmuar mjeku dhe motra medicinale të cilët për fat u gjenden në avion në mesin e udhëtarëve.

Vera Jaber, shtetase jordaneze, e cila udhëtonte e vetme, lindi beben e rëndë 2,7 kilogramë, në momentin kur avioni gjendej sipër Atlantikut.

“Mjeku tha se lindja ndodhi relativisht shpejt”, ka thënë për AFP Joe Pentangelo, zëdhënësi Aeroportit të New – Yorkut.

Pas aterrimit të aeroplanit, nëna me foshnjën u dërguan në spital.

Të gjithë fëmijët e lindur në truallin amerikan merr automatikisht shtetësinë amerikane, por nuk është saktësuar se a lindi në truallin e SHBA.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet