Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbulohet supermakina e re që po përgatit Mercedes Benz, rivale me BMW

benz-amga5Gjigandi gjerman i makinave, Mercedes po përgatit modelin e ri A45 AMG, i cili do të ketë motor me 375 kuaj fuqi, 20 më shumë se versioni i mëparshëm.
Makina e fundit do të ketë edhe motor më të fuqishëm sesa RS3 dhe arrinë shpejtësinë 0-100 km/h për 4.6 sekonda që është 3 sekonda më mbrapa se Audi.
Modeli A45 AMG do të jetë rival me BMW M135i dhe Audi RS3 i cili mendohet se do të ketë më shumë kuaj fuqi se rivalët e tij.
Pritet që Mercedes A45 AMG të dalë në treg kundrejt çmimit 49,682.50 euro.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet