Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trapatoni: Bayerni do ti fitojë tre tituj në këtë sezon

trapatoniTrajneri i njohur italian, Giovanni Trapattoni, beson se Bayerni i Munihut në këtë edicion do t’i fitojë tre trofe.

“Tani kur çdo gjë është duke shkuar shumë mirë për Bayernin mendoj se sërish do ta fitojë kurorën e trefishtë: Bundesligën, Kupën e Gjermanisë dhe Ligën e Kampionëve”, ka theksuar Trapattoni.

“Pep Guardiola është një trajner i mahnitshëm dhe ka një skuadër të madhe që është shumë ekuilibruar. Në këto kushte si funksionon kjo skuadër tani për tani, mendoj se është shumë reale që të pritet që t’i fitojë të gjitha trofetë”, ka shtuar trajneri veteran.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Daniel says

    E ke gabim Trapatoni. Bayern do fitoi kampionatin se nuk ka rival pasi ekipet e bundesliges nuk kane ivestimin e Bayernit. Po keshtu niveli i ekipit nuk ka te beje me ate,se Gurdiola eshte tranier i madh. Edhe nje tranier i pa njohur do te behej i madh ne Myncen. Ndersa per ate qe Ti mendon se Bayrni do te fitoi te gjitha kupat,gabohesh,perkundrazi do te thyhet me pare se nje vite me pare.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet